Prostownik z LCD 6V/12V 5A ładowarka automatyczna

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: 0A33-8672E

Opis

Charakterystyka ogólna:

Automatyczna ładowarka (prostownik) 5A przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF.

Tryb regeneracji akumulatora:

Jeżeli po 90 s napięcie na akumulatorze jest w zakresie 7,5V – 10.5V, podłączony jest akumulator 12V. Rozpoczyna się impulsowe ładowanie akumulatora w celu jego regeneracji. Wyświetlany na LCD wskaźnik napięcie miga. Kiedy napięcie osiągnie poziom 10.5V, prostownik przechodzi do kolejnego kroku ładowania.

Program podtrzymania napięcia:

Prostownik jest wyposażony w automatyczny tryb podtrzymania napięcia. W momencie zakończenia cyklu ładowania akumulatora, prostownik automatycznie przechodzi w ten tryb. Na podstawie drobnych spadków napięcia na akumulatorze, ładowarka delikatnie koryguje niski prąd podtrzymania podawany na akumulator. W tym trybie akumulator może być podłączony do prostownika przez dłuższy okres czasu.

Zaawansowane tryby zabezpieczające:

W wypadku wykrycia przez prostownik jakiegokolwiek błędu lub niepoprawności w działaniu własnym lub podłączonego akumulatora, natychmiast następuje jego wyłączenie, a następnie powrót do podstawowego trybu pracy (tryb czuwania). Następuje to m.in.: po wykryciu zwarcia, przeciążenia, spadku napięcia podczas ładowania etc. Jeżeli na prostowniku zostanie wykryta zbyt wysoka temperatura następuje automatyczne zmniejszenie prądu ładowania w celu niwelacji wysokiej temperatury, aż do momentu powrotu do normalnego stanu pracy.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

Prostownik firmy Volt to z pewnością dobry wybór w relacji ceny do jakości oraz oferowanych funkcji. Dzięki niemu nie tylko możemy naładować nasz akumulator, ale także dokonać jego regeneracji. Ładowaniem zarządzą wbudowany mikroprocesor monitorujący na bieżąco stan akumulatora. W zależności od wybranego programu ładowania, krzywa ładowania (charakterystyka) jest monitorowana w celu ustalenia napięcia, czasu i temperatury. Dzięki takiemu zastosowaniu czas eksploatacji naszego akumulatora wydłuża się.

Cechy urządzenia:

  • do wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych
  • całkowicie automatyczny proces ładowania
  • zabezpieczenie przed przeładowaniem
  • zabezpieczenie przeciwzwarciowe
  • wbudowany wentylator
  • cyfrowy wyświetlacz
  • lekka i odporna obudowa z ABS
  • rączka do przenoszenia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl